Pouť po Husově cestě s Petrem Hirschem

V neděli 15. března 2020 nás v obci Bzová zastihla zpráva o vyhlášení nouzového stavu z důvodu pandemie koronaviru. A tak jsme naše putování po Husově cestě byli nuceni v pondělí 16. března ukončit v obci Skryje, odkud se poutníci rozjeli zpět do svých domovů, kde mnozí z nás byli nuceni strávit více času, než jsme si dokázali vůbec představit. Léto klepe na dveře a je načase putování dokončit, tedy dokráčet do cíle. A tak vás zvu k pokračování po Husově cestě. Vydejme se společně na sedm dnů a 170 km ze Skryjí, kde jsme pouť na jaře přerušili, až do Bärnau, odkud plynule navazuje německá část cesty vedoucí až do Kostnice. 

Přihlášky prosím vyplňujte zde do 12. července.


Putování je organizováno panem Petrem Hirschem ve spolupráci s Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, která je zároveň iniciátorem vzniku této poutní stezky.


Připojte se na celou pouť, anebo  na jediný den a staňte se poutníkem. Celá trasa: https://mapy.cz/s/borasofazu, níže naleznete etapizaci po jednotlivých dnech. Délky etap se pohybují v rozmezí od 22 do 30 km. Jednou výjimečně 33 km, těsně na samé závěru putování.


Cíl poutníků je v obci Bärnau, v neděli kolem 14. hodiny. Pro poutníky bude zajištěn odvoz zpět do ČR (Planá) tak, aby se mohli pohodlně dostat zpět do svých domů. Více o Husově cestě se dozvíte zde: www.husovacesta.cz


Hlaste se prosím do neděle 12. července 2020 do 12 hodin. (Využijte přihlašovací formulář níže.) Pokud se chcete přidat pouze na den putování a nepožadujete zajistit ubytování, přihláška není nutná, ale budu rád, pokud mi dáte vědět.


Přehled jednotlivých etap (může podléhat změnám, podle dostupnosti ubytování):


Pondělí 27. července 2020Skryje – Zvíkovec – 22 kmhttps://mapy.cz/s/rapacavuzo– ubytování na obci v místním sále (rychlovarná konvice, toalety, sprchy, 150 Kč / osoba)


Úterý 28. července 2020Zvíkovec – Kralovice – 28 kmhttps://mapy.cz/s/fejesodelu– ubytování na faře (dobrovolný příspěvek, 8 postelí, matrace a karimatky, kuchyňka)


Středa 29. července 2020Kralovice – Rabštejn nad Střelou – 23,5 kmhttps://mapy.cz/s/bavototefe– 8:00 mše s požehnáním poutníků, pokračování v putování (v jednání)
– ubytování četnická stanice (bez sprchy), dobrovolný příspěvek, poslední obchod / restaurace v Žihle


Čtvrtek 30. července 2020Rabštejn nad Střelou – Skelná Huť – 26 kmhttps://mapy.cz/s/gazategeja– ubytování Podviniční mlýn – https://mapy.cz/s/kavozesaha (cena za ubytování 300 Kč, večeře 120 Kč a snídaně 100 Kč, nabídka kravských sýrů – nutno objednat předem)


Pátek 31. července 2020Skelná Huť – Domaslav – 24 kmhttps://mapy.cz/s/camunusupo– ubytování na faře (100 Kč)


Sobota 1. srpna 2020Domaslav – Halže – 32 kmhttps://mapy.cz/s/ganusuzepa– ubytování Turistická ubytovna Halže – https://mapy.cz/s/mufumameba (250 Kč)


Neděle 2. srpna 2020Halže – Bärnau – 24 kmhttps://mapy.cz/s/gutonezegu
– ukončení putování v cca 16 hodin, odvoz do Plané na vlak zajištěn